Minecraft

Základní informace

O Serveru

Tento projekt je soukromým majetkem a majitel serveru si vyhrazuje právo na výběr uživatelů, kteří budou mít přístup do tohoto projektu. Jedná se tedy o privátní projekt nikoliv Public (veřejný) a proto má provozovatel serverů právo vybírat, odmítat a rušit uživatele podle svého uvážení a přínosu komunitě. Za jakékoliv porušení předpisů nebo pravidel si majitel serveru vyhrazuje právo vyřadit dotyčného uživatele z komunity bez odvolání.

Všeobecně o serveru

Náš server běží na systému Spigot, což je upravená verze systému CraftBukkit, což je modifikace základní verze serveru pro hru Minecraft. Tento systém nám poskytuje možnosti jednoduše upravovat nastavení na serveru a umožnit tak hráčů unikátní zážitky ze hry. Snažíme se hráčům poskytnout prostor, kde by mohli ztvárnit své představy a nemuseli se obávat útoku od ostatních hráčů, zvaných "griefer", kteří sa "baví" právě devastování výtvorů ostatních.

 

Spigot revize na serveru: 1360
Verze Minecraft klienta: 1.8.3

O čem tenhle server je

Server má být brán jako převážně PVE server s volitelným PVP. Hlavní myšlenkou je poskytnout hráčům prostor kde si můžou v klidu vychutnávat základní podobu minecraftu, bez toho aby se museli bát, že je někdo zabije, okrade, nebo jim začne stavbu ničit. Potom se také klade důraz na to, že podobu herního světa vytvářejí hráči a né administrátoři.

Velkým prvkem serveru je komunita, která se vytváří s pomocí jednoduchých otázek, které by nám měli určit zda hráč dokáže pochopit co se od něj očekává a lze s ním bez větších problémů komunikovat a podle toho jsou hráči přijímáni na server. Samozřejmě tento systém zdaleka není dokonalý a tak je podpořen funkcemi jako zamykání truhliček a pozemků, které jsou k dispozici všem hráčům. Dále ke na serveru sledovací systém, který dokáže najít sabotéra a opravit škody. Záškodníkovi je poté odebrán přístup na server a je mu dána možnost vysvětlit svoje chování.

Tento způsob ochrany je vybrán proto, aby se nijak vážně neomezovaly možnosti, jakým způsobem hráči přetvářejí svět serveru. Můžou si zabrat svůj pozemek, a můžou samozřejmě stavět i mimo něj, jen by neměli nijak omezovat ostatní hráče. Chceme aby hráči měli učitý pocit volnosti na serveru, aby nebyli omezování nějakou pomyslnou hranicí.