Minecraft

přidané Funkce na serveru

funkce a pluginy

NASTAVENÍ SERVERU

Na serveru jsme se pokusili o takový mix základního minecraftu s trochu těžším (hardcore) nastavením. Zásadní změnou je, že zdraví se již samo neobnovuje! Lze se léčit pomocí majáků(beacon), sada jich je již v úvodní lokaci(spawn) nebo pomocí lektvarů.

PVP(souboje mezi hráči) na serveru je volitelné s tím, že nové přihlášení hráči ho mají standartně vypnuté. Zapnou ho jednoduchým napsáním příkazu /pvp.

Server má základní pluginy na ochranu truhliček a menších pozemků, které jsou na serveru spíš pro jistotu. Veškeré akce hráčů se ukládají do záznamů a prakticky jakákoli sabotáž, nebo krádež se dá dohledat a vrátit.

Komunikace(chat) na serveru je nastavena tak, že normální zprávy vidí pouze hráči, kteří jsou od vás asi 60 bloků daleko (plus administrátoři a moderátoři). Aby vaši zprávu viděli všichni, je třeba před ní napsat výkřiční, nebo otazník. Například:  !Ahoj všichni

Základní Příkazy Funkce
/m (příjemce) (zpráva) soukromá zpráva danému hráči
/r (zpráva) rychlá odpověď na poslední soukromou zprávu
/sethome nastavení místa, kde se objevíte po smrti
/spawn port na spawn (port lze použít jednou za 40 minut !)
/vote (day|night|sun|storm) začne hlasování o přehození času nebo počasí
/vote (ano|yes|ne|no) příkaz pro samotné hlasování
/mail send (příjemce) (text) odeslání zprávy hráči, který neni online
/mail read zobrazí všechny zprávy, které jste obdrželi
/mail clear smaže zprávy, které jste obdrželi
/pvp zapne/vypne PvP
 
Bezpečnostní Příkazy Funkce
/sc lock, /lock
po napsání příkazu a kliknutí na objekt(truhlu, dveře, atd.)
ho zamknete pro sebe
/sc unlock, /unlock po napsání příkazu a kliknutí na vámi zamknutý objekt,
ho odemknete
/sc add (nick hráče)
po napsání příkazu a kliknutí na vámi zamknutý objekt,
do něj přidáte přístup danému hráči, (odstraníte
/nh claim (jméno pro koně)
/nh unclaim (jméno koně)
Prvním příkazem si zamknete a pojmenujete koně na kterém zrovna sedíte a tím druhým ho zase odemknete.
/nh trust (nick hráče)
/nh untrust (nick hráče)
po napsání příkazu povolíte/zakážete daného hráče na koně na kterém zrovna sedíte
/res create (název rezidence) vytvoří rezidenci
K vytvoření rezidence potřebujete předmět 'stick', dřevěnou tyčku, se kterou označíte požadovanou lokaci, kterou si chcete zamknout pro sebe. Označujete dva protější rohy kvádru, jeden spodní a jeden horní. Levým kliknutím označíte první bod a pravym kliknutím označíte druhý bod a poté napíšete příkaz. Hráči jsou omezeni na jednu rezidenci o velikosti 30x30.
Rezidence neni povinné používat, ale doporučujeme pomocí nich chránit dílny a skladiště, kde si hráči skladují, nebo zpracovávají suroviny.

Nahlášení problému
Funkce
/ticket (text) tímto příkazem podáte hlášení o problému

Server nikdy nebude perfektní a tak se snažíme usnadnit řešení případných problémů. Předchozím příkazem vytvoříte jednoduché hlášení, které současně uloží i vaše souřadnice a bude přístupné všem administrátorům a moderátorům na serveru.

Pokud je to možné, hlašte opravdu všechno podezřelé, na co na serveru narazíte. Například i když ve stavbě souseda uvidíte díru, která tam předtím nebyla. Možná se na server doslat griefer a je třeba ho odchytit dřív než se pustí do další stavby.

Klidně hlašte i díry po creeperech, kdy si stačí stoupnout k díře a napsat třeba: /ticket creeper

 

PŘIDANÉ FUNKCE

Gate (brána pomocí cedulek)
Vytvoříte si celou bránu pomocí plotu, a vedle umístíte cedulku s nápisem [gate] na 2.řádku. Po kliknutí na cedulku plot zmizí až na nejvyšší řadu, což vytváří efekt brány. Po opětovném kliknutí na ceduli se plot zase objeví.

Bridge (most pomocí cedulek)
Pomocí této funkce můžete vytváře vysuté mosty. Jakmile postavíce požadovanou plochu, která by měla fungovat jako most, tak na oba její konce umístíte cedule s nápisem [bridge], buď přímo na plochu(viz obrázek), nebo pod ní. Poté kliknutím na ceduli most zmizí.

Door (dveře pomocí cedulek)
Tato funkce je vlastně stejná jako "bridge", jen nevyplňuje plochu mezi bloky vertikálně, ale horizontálně, takže se hodí na vytváření tajných dvěří a bůhví čeho ještě. Na obrázku máte příklad, který se aktivuje pomocí redstonu který vede k ceduli. Nápisy na cedulích jsou rozdílné, na horní ceduli je [door down] a na spodní [door up].

Schopnosti (mcMMO)
Plugin mcMMO zaznamenává určené akce hráče a umožňuje používat unikátní schopnosti, které jsou spojené s nástrojem, který hráč zrovna používá. Například při těžbě dřeva sekerou, se hráči zvyšuje vlastnost dřevorubectví, kde lze na krátkou chvíli aktivovat schopnost kdy se při vytěžení jednoho bloku pokácí celý strom.

Schopnosti se používají tak, že s daným nástrojem/zbraní v ruce držíte tlačítko plížení (standartně SHIFT) a kliknete pravým tlačítkem myši, čím se postava připraví na aktivaci schopnosti. Zobrazí se hláška, že jste si připravili daný nástroj a při dalším kliknutí levým tlačítkem na blok/nepřítele se schopnost aktivuje.

Schopnosti lze používat vždycky jednou za čas, a jen na velmi krátkou dobu. Tato doba lze prodloužit používáním a expením daného nástroje/zbraně jeho používáním.

Na serveru máme "hardcore" nastavení, což znamená že hráči ztratí 25% všech levelů při smrti.

Více informací o pluginu naleznete zde: http://mcmmo.wikia.com/wiki/McMMO_Wiki

 

TEMPLE OF KILLJOY ][ (v.1.1)

Unikátní lokace, vytvořená pro tento server (již druhá verze), která je na serveru pro zpestření hry. Temple má vlastní svět, do kterého se dostanete pomocí portálu v úvodní lokaci, který nelze nijak upravovat a je plný pastí a hádanek. Oblast také ale obsahuje sadu truhliček, ve kterých se náhodně generuje obsah(loot) pro každého hráče a lze tam najít i některé unikátní předměty jako "spawn egg", vajíčka na spawnování mobů. Truhly lze vybrat vždycky přibližně jednou za dva dny.