Minecraft

Englore, nahoď to kua + nábor info

mystiq.org

Update: Než zprovozníme náš hlavní server, tak jsme pro vás s mystiqem rozjeli vanilla 1.9 server na IP:194.61.49.111. Pravidla platí i tam, takže žádný bejkárny. Schválně, kdo bude mít Elytra wings jako první. Server je jen tak for fun na zabití času, svět z něj si nechávat nebudeme.

Update: Bohužel mám špatné zprávy, v serverovně prý odešel switch, takže bude nutné koupit nový a dovézt ho tam, což bude možné nejdříve až po svátcích.

Jsme offline, což je pruda, zrovna takhle na svátky. Bohužel je nějaký problém v serverovně, od včerejška to řešíme, ale zatím se nedaří servery nahodit. Problém postihl všechny mystiq.org servery, na řešení se usilovně pracuje.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kdo máte zájem o pozici moderátora nebo ingame administrátora, tak mi pište na mail (englor@mystiq.org). Do mailu mi prosím napište:

1) něco o sobě

2) proč máte o tuto pozici zájem

3) proč si myslíte, že jste na toto pozici vhodný kandidát

Jedinými podmínkami je věk 16 let+ a být zodpovědný. Pokud se chcete na cokoliv zeptat, tak prosím opět na email.

Přidáno 24. 3. 2016Autor: Englor

 

Co nového na serveru

mystiq.org

Asi bych měl napsat, že přihlášky už nějakou dobu opět normálně fungují, jak jste si mohli všimnout. V poslední době jsem prováděl na serveru a webu pár oprav a úprav, updatoval jsem pluginy, nahodil dynmapu a mimo jiné obnovil i oblíbené obrázkové mapy. Pokud byste narazili na nějaký problém, dejte mi vědět na mail.

Co se týče změny nicků, tak pro tu se budu snažit připravit podporu ve správě hráčů, jelikož ruční změna je dost pracná a je problém s přepsáním rezidencí a truhel na nový nick, takže až bude hotovo, dám vědět a můžete si ho změnit pohodlně sami.

Dále se chystám v brzké době vypsat nábor na ingame administrátora / moderátora, jelikož s mým časem je to stále bídné a nevypadá, že by se to mělo zlepšit, takže by se mi hodila nějaká podpora.

Také bych Vám všem chtěl dodatečné popřát vše dobré v novém roce, ať jste zdraví a vše se daří, jak v osobním, tak v profesním životě či ve škole.

Přidáno 16. 1. 2016Autor: Englor

 

Pozastavení přihlášek

mystiq.org

V současné době je podávání přihlášek pozastaveno z technických důvodů, stránky mají problém komunikovat s databází. Stejný problém postihl mimo jiné i správu hráčů. Prosím tedy o trpělivost, na řešení pracujeme.

Přidáno 29. 11. 2015Autor: Englor

 

Minor update

mystiq.org

Dnes večer (v noci) dojde k updatu na verzi 1.8.8. Mělo by jít pouze o opravu bezpečnostních chyb, takže se ve hře pravděpodobně neprojeví.

Kdo si ještě nevšiml, tak jsem nahrál aktuální render mapy hlavního světa, který se otevře kliknutím na příslušný obrázek v pravé části stránky.

Přidáno 2.10. 2015Autor: Englor

 

Server offline

mystiq.org

Update: Psal jsem mystiqovi, ten je někde pryč na cestách. Maceq mi neodpovídá, to u něj ostatně není nic nového. Děsnej problém restartovat jeden stroj. Už mě to fakt nebaví.

-----------------------

Poslední dobou se server záhadně vypínal, no přišlo se na to, že nějaký vtipálek objevil, že vote restart server vypne, ale potom už znova nenaběhne a zůstane offline. To byla samozřejmě moje chyba, problém jsem odstranil a situace už by se neměla doufám opakovat.

Dnešní výpadek ale není tento případ. Server odmítá navázat jakékoliv spojení, takže se na něj nemůžu dostat. Žádné bližší info o problému nemám, ani kdy bude server znovu online, takže nezbývá, než čekat. Poslal jsem echo výše, doufejme, že naši technici nejsou někde na dovolené.

BTW v průběhu následujícího týdne budeme updatovat server na 1.8.8, ještě upřesním.

Přidáno 1.8. 2015Autor: Englor

 

Výpadek

mystiq.org

Update sobota 16:30: Tak se povedlo a jsme opět online. Omlouvám se za způsobené nepříjemnosti a užijte si zbytek soboty :-)

Update sobota 16:00:  ve 14:50 se mi ozval šéf, že zažádal o restart, no zatím jsem žádné zlepšení nezaznamenal, asi si dávají v serverovně na čas. Tak uvidíme.

Update sobota 13:30: Bohužel se mi stále nedostalo žádné odezvy od vedení, takže opravdu nemůžu říct, kdy bude server opět online. Doporučuji tedy nečekat u kompu, než server někdo nahodí a užívat si teplé slunečné soboty, třeba někde u vody.

Server je offline, zatím nevím proč, podrobnosti zjišťuju. Vypadá to na nějaký problém v serverovně, protože je s03 vypnutá a s05 neodpovídá. Nemám žádné zprávy, že by měly probíhat nějaké opravy nebo tak něco. Jakmile něco zjistím, budu informovat.

Přidáno 5.6.2015Autor: Englor

 

Dnešní výpadek

mystiq.org

Dnes nám po poledním restartu zblbl plugin pro regenerování The End, nTheEndAgain. Nějaké nastavení v něm způsobilo, že přestaly ve hře fungovat téměř všechny pluginy, ačkoliv ze strany serveru se vše tvářilo naprosto v pořádku, takže byla docela makačka problém objevit. Tímto se všem omlouvám za způsobené nepříjemnosti.

Dobrá zpráva je, že se mi podařilo zprovoznit zamykání hopperů a dropperů přes LWC. Také se nám pod spawnem začíná rýsovat nová oblast, kde můžete časem čekat různé zajímavosti. Také je tam možnost zakoupit místo pro obchůdek, místo je limitované, takže neváhejte. Abych nastínil, co tam bude, tak mám například v plánu malé kasíno.

Ještě bych rád přidal pár informací k Temple of Killjoy, jelikož se mě na to často ptáte - Temple vypadá tak, že nová verze CraftBook rozbila téměř všechny mechanismy, které dělají temple templem, takže v momentálním stavu je ta oblast nepoužitelná. Musím proto všechny obvody najít, zprovoznit a otestovat, což zabere hodně času, kterého bohužel moc nemám, ale postupně se na tom snažím pracovat. Prosím tedy o trpělivost.

Přidáno 25.4.2015Autor: Englor

 

Frčíme na 1.8.3

mystiq.org

Přes všechny obavy a pochybnosti mohu s radostí prohlásit, že jsme úspěšně updatovali náš malý minecraft server na verzi 1.8.3. Zpočátku sice server trochu nestíhal kvůli generování nového terénu, ale nyní se statečně drží i při 15+ hráčích online a neduhy minulé verze jsou pryč. Přes veškerou snahu se mi ale nepodařilo stihnout všechno, co jsem chtěl, například Temple of Killjoy musím ještě otestovat, jestli celý funguje na nové verzi pluginu Craftbook a kompletně předělat loot, kvůli novému pluginu na obnovující se truhly (dvě takové jsou na spawnu). Na těchto věcech budu postupně pracovat, podle volného času.

 

Také zde chci zodpovědět několik opakujících se otázek (FAQ):
-PvP půjde opět vypnout/zapnout, až najdu ospovídající náhradu za plugin PvPToggle (verze pro minecraft 1.8 vyžaduje javu 1.8 a na serveru máme jenom 1.7)
-mcMMO levely z 1.7 jsou zachované, ale nová verze mcMMO nechtěla původní tabulky v DB přijmout (změna formátu nicku na formát UUID), takže jsem musel založit čistou, aby plugin vůbec fungoval. Snad se mi to podaří nějak zmergovat.
-Pískovna opět bude.

Další změny:
Pro vytvoření ticketu je nyní příkaz /report [název] [popis - nepovinný], například /report Grief Pobořený domek a vykradené truhly.
Maximální velikost rezidencí pro VIP byla zvýšena na 100x100.

Přidáno 6.4.2015Autor: Englor

 

Updatujeme (no konečně!)

mystiq.org

Update 2: Předpokládaný čas spuštění 12:30.

Update 1: K dnešní (páteční) půnoci se uzavře skladiště a také hlasování o novém spawnu na foru, takže ještě máte několik posledních hodin se rozhodnout, čemu dáte svůj hlas a naházet do skladiště poslední bedny s věcmi. Pokud to přesto někdo nestihne, tak budou samozřejmě jako vždy probíhat přesuny ze starého světa. Nezapomeňte si také sundat brnění a přendat obsah ender truhel do obyčejných, abyste o tyto věci nepřišli. Ohledně soboty je plán následující: server bude od brzkých ranních hodin offline (pokud nezaspím) a pokud půjde vše dobře, tak by mohl do oběda opět frčet, ale nic neslibuju. Každopádně vás prosím, abyste se zbytečně nezkoušeli nalogovat, dokud neumístím sem na web novinku, že je server online. Jednak vám to nepůjde a jednak mi ztížíte práci, protože vaše pokusy o přihlášení zaneřádí log serveru a hůře se v něm potom budou hledat chyby. Díky za pochopení. Englor

***********************************************************

Velikonoce jsou za dveřmi a to znamená, že budu mít konečně trochu volna, takže ho využiji na update serveru na patch 1.8.3, na což určitě všichni moc těšíte. Takže jak už jsem naznačil, termín updatu je sobota 4.4.2015.

Info ohledně serveru

Server mám teoreticky připravený (to znamená, že běží se vším, co je třeba, ale nemám ho důkladně otestovaný). Velký počet pluginů, co se mi podařilo sehnat jsou pouze snapshoty, to znamená, že nemusí být úplně stabilní, ale jiná možnost není a případné problémy budu řešit za provozu. Teda co to povídám, všechno bude skvělé a poběží bez nejmenšího problému! Ohledně přesunu serveru na silnější stroj s06 se ješte pokusím zjistit aktuální info, ale update proběhne bez ohledu na to, který stroj budeme mít dostpný. Měl by ale běžet svižně i na slabší s03 (tam fungujeme teď), protože jsem zredukoval celkový počet pluginů na méně nž polovinu, aniž bych ohrozil principy, na kterých si server zakládá, hlavně co se týče bezpečnosti. Chybějící věci můžeme přidat taktéž za běhu, pokud o ně bude zájem.

Co bude nového

Po herní stránce bude tento update malinko jiný v tom, že seed vyberu já a mapu dopředu nezveřejním, abyste si užili průzkumu světa. Mapu zveřejním až měsíc po updatu (možná dřív, ještě nevím). Přesuny staveb a truhel samozřejmě budou, takže o nic nepřijdete. A teď důležité: přecházíme na nový plugin na zamykání truhel a pod. - LWC, takže truhly po přesunu si budete muset zamknout přes tento plugin, jinak budou odemčené. Skladiště pro přesun nejnutnějšího vybavení pro přežití použijeme stávající, nezapomeňte si v něm však pojmenovat své truhly (buď v kovadlině nebo na ně dát cedulku s nickem), protože je budu muset pozamykat ručně na nick majitele. Neoznačené truhly budu mazat(jk).

Nový spawn?

Dál vyhlašuju soutěž o novou budovu spawnu. Požadavky jsou - nesmí být větší, než současný spawn, musí mít místo pro portály a místo pro spawnování hráčů. Zbytek je na vaší fantazii. Pokud se nikdo nezůčastní, budete necháni na pospas mému stavitelskému umu, muhehe. Případné příspěvky budu dávat na forum, jak mi budou chodit, kde jim budete moct dávat své hlasy. Příspěvek s nejvíce hlasy bude stát ve středu našeho nového světa.

Odkaz na forum ZDE

Přidáno 27.3.2015Autor: Englor

 

Co je nového

mystiq.org

Update: Dostal jsem echo shora, že zpět na s06 bychom se měli přesunout někdy na přelomu března a dubna. Je to odhad a leccos se ještě do té doby může změnit, ale doufejme, že to vyjde. Co se týče updatu na 1.8, tak bohužel stále platí, co jsem napsal níže, tvůrci pluginů se do jejich updatovaní zkrátka nijak nehrnou. Teoreticky by se server na 1.8 dal rozjet, ale byl by v podstatě vanilla, takže bychom kompletně přisli o standard, který tu máme zavedený, hlavně co se týče bezpečnosti a chování na serveru.

---------------------------------------

Situace ohledně updatu na 1.8 se opět pomalu pohla a první verze Spigotu pro 1.8 spatřila světlo světa. Problémem ale zůstává, že drtivá většina pluginů ještě upravená není a starší verze se ve většině případů nedají použít kvůli rozsáhlosti 1.8 a kvůli zavedení UUID v updatu 1.7.9. Podle mě by stačily základní bezpečnostní pluginy (Coreprotect, Residence aj.) a nadstandardní pluginy by se mohly přidávat až za běhu, ale kdy bude alespoň ten základ si netroufám říct.

Co se týče přesunu zpět na výkonnější server S06, psal jsem mystiqovi, ale zatím se mi nedostalo odpovědi, takže jakmile budu něco vědět, dám to sem do novinky. Zaslech jsem drby, že se budou kupovat disky nové, takže by to snad možné bylo, ale nemám zatím nic potvrzené.

 

A hlavně jsem Vám chtěl za celý Mystiq Team popřát veselé Vánoce a vše nejlepší do nového roku, ať jste zdraví a máte hodně síly na řešení všech blbostí a povinností co Vám život hodí pod nohy a doufám, že bude líp, jak nám slíbil Bába.

Přidáno 24.12.2014Autor: Englor

 

SERVER OPĚT ONLINE

mystiq.org

A opět online.

28.10. 19:15 (Englor): A jsme zase offline, yay! Tentokrát to ale vypadá na problém hostingu. Víc zatím nevím.

26.10. 20:00 Update (Englor): Ok, server je online na IP: s03.mystiq.org, zatím nejsou online všechny světy, některé se ještě pokouším zachránit z toho poškozeného disku, ale hlavní svět a nether jsou ze středy 22.10., takže by měly být aktuální a nepoškozené. Na zbytku ještě pracuju.

26.10. 18:00 Update (Englor): Tak, server i databázi už máme připravenou, takže tam začnu nahrávat, co nám zbylo a co nevidět snad budeme opět online, pokud se nevyskytne nějaký další problém.

25.10. 13:00 Update (Englor): Na serveru prý odešly disky, takže Minecraft bude muset být přesunut na jiný stroj. DB bude bohužel použita ze zálohy, která je asi měsíc stará. Pořád je to ale work in progress, takže jakmile se dozvím něco nového, bude to zde.

25.10. 8:00 Update (Englor): Bohužel stále nevíme, kdy bude server opět online. Zdá se, že část databáze je poškozená, takže uvidíme, zda se podaří zachránit nepostiženou část nebo bude třeba nahrát celou kompletně ze zálohy. Na nápravě stále pracujeme.

Databáze serveru vyhlásila stávku

Server je nyní dočasně nedostupný, musíme sehnat naše exerty aby se v tom pošolichali. Další informace budou následovat, jakmile budeme něco víc vědět....

Přidáno 23.10.2014Autor: Asura23

 

Jak to vypadá s 1.8 a menší změny

mystiq.org

Kdy budeme updatovat na 1.8?

S updatem na patch 1.8 se to momentálně má tak, že čekáme na Bukkit pro verzi 1.8. Čeká vývojářský team Spigotu, protože Spigot je postaven na Bukkitu a čekají i vývojáři pluginů, ze stejného důvodu. Problém je, že z Bukkit teamu většina lidí odešla, takže není téměř nikdo, kdo by to udělal. Údajně by na něm měl pracovat i sám Dinnerbone (zmínil se o tom na twitteru), ale kdy to bude, je ve hvězdách. Jediné, co nyní Spigot nabízí je jakýsi hack, který umožní připojit se klientům s verzí 1.8 (přičemž server bude stále na verzi 1.7), ovšem nové věci z updatu 1.8 by nebyly k dispozici a je zde velká pravděpodobnost konfliktů s některými základními pluginy, takže touto cestou nepůjdeme.

 

Konec HC léta

Léto je za námi, takže se zbavíme pluginů InfernalMobs a PotionArrows. Vypnutá regenerace a stackování potionů pro úspěch zůstane. K jejich deaktivaci dojde při ranním restartu v sobotu 18.10., takže máte ještě týden na sbírání unikátního lootu z bossů. Pak už nebude k dostání.

 

Přemnožená zvířata

Další a poslední věc jsou přemnožená zvířata, o což se velkou měrou zasloužil také plugin InfernalMobs. Když se boss spawnul na mountovi (zvířeti) a poté despawnul, zvíře po něm zůstalo. Již jsem se je několikrát snažil plošně promazat, ale je to obtížné, kvůli farmám rozesetým různě po světě. Proto vyhlašuji hon na všechna volně pobíhající zvířata. Pamatujte však stále na pravidla serveru a zvířata v ohradách a farmách nechte prosím jejich majitelům. Nemusíte se bát to vzít důkladně, v oblastech s jejich nedostatkem se poté přirozeně dospawnují samy a významně to ulehčí serveru.

Přidáno 10.10.2014Autor: Englor

 

Update 1.8 a výhled do budoucna

mystiq.org

Ve světě minecraftu se poslední dobou událo několik zásadních věcí:

 

Změny v Mojang EULA (End-User License Agreement)

Tyto změny se týkají serverů, které na Minecraftu nějakou formou vydělávají peníze. Zakazuje "pay for gameplay", takže v podstatě zpřístupňování částí hry za peníze, kterých neplatící nemůžou dosáhnout, jako prodávání herní měny, itemů nebo přístup do určitých lokací ve hře. VIP hodnost, kterou poskytujeme jako poděkování za příspěvek na provoz serveru, neumožňuje nic, čeho by hráč, který nepřispěl, nemohl dosáhnout, takže je v souladu se změnami Mojang EULA. Pokud má někdo opačný názor, nechť se mi ozve na můj mail.

 

Konec Bukkitu?

Vývoj Bukkitu se začátkem září dostal do těžkých problémů. V podstatě jde o to, že Mojang, který před dvěma lety koupil autorská práva od čtyř hlavních vývojářů Bukkitu (a platil je) je ve sporu s vývojářem, který pracoval na Bukkitu zadarmo (stejně jako zbytek týmu), což se mu nelíbilo a tak podal na Mojang DMCA žalobu a nárokuje si autorská práva na kód, který pro Bukkit vytvořil. Výsledek tohoto je, že byl craftBukkit znepřístupněn ke stažení, vývoj Bukkitu byl zastaven a většina jeho vývojářů tým opustila. Budoucnost Bukkitu je tedy nejistá, stejně tak jeho odnoží - Cauldronu a Spigotu, který používáme. Je tedy možné, že budeme muset přejít na jiné API, například Forge nebo nový Sponge (založený na Forge API), na kterém mimo jiné pracují lidé, co nyní odešli od Bukkitu a Spigotu.

 

Microsoft chce koupit Mojang

Microsoft v současné době jedná o koupi Mojangu za neuvěřitelné dvě miliardy dolarů. Takže můžeme jen doufat, že Mojang nezaprodá svojí duši téhle korporaci a nenechá z Minecraftu udělat dojnou krávu Microsofu.

 

Vyšel minecraft verze 1.8 (konečně)

Tohle už nejspíš většina z Vás ví, po více než 300 dnech vývoje vyšla Minecraft verze 1.8. Tím se pro nás přiblížil čas změn, jelikož bych rád opět přiblížil server vanilla stavu, jako tomu bylo v jeho počátcích. Nyní běží na serveru téměř 40 pluginů, cílem by byla cca polovina (ponecháme si hlavně bezpečnostní pluginy). Také záleží, jak nás ovlivní změny výše uvedené, zejména vývoj situace okolo Bukkitu. Konečná podoba však bude záležet opět na Vás, hráčích, takže nápady, názory a připomínky na to, jak byste chtěli, aby server v budoucnu vypadal směřujte prosím do tohoto topicu.

Přidáno 13.9.2014Autor: Englor

 

Server S06 offline

mystiq.org

Server S06, na kterém běží náš minecraft server a databáze je od cca 8:30 z neznámého důvodu kompletně offline. Příčiny zjišťujeme.

Update 13:30: jsme opět online.

Update 4.8. 22:50: Zdá se, že nastala opět stejná situace, pravděpodobně problém v serverovně s připojením k síti.

Přidáno 1.8.2014Autor: Englor

 

Hardcorové letní hraní

mystiq.org

Doneslo se k mým uším, že survival na mystiqu je prý nuda a moc lehký, takže si ho trošku zpestříme, jak už jste si mohli přečíst v Mystiq News ve hře. Počínaje ranním restartem bude tedy vypnuta přirozená regenerace života, takže léčit se půjde pouze pomocí beaconů, potionů a zlatých jablek.

Dále si některé noci okořeníme pluginem BloodMoon a tyto budou mnohem temnější a nebezpečnější než obvykle. Spolu s tím bude prodloužena doba mezi hlasováními o přepnutí noci na den na dvojnásobek. Další posilou v řadách nepřítele budou náhodně spawnující se bossové s unikátními schopnostmi a zajímavým lootem.

Aby však nebyly změny jen k "horšímu", budou se potiony stackovat po osmi a splash potiony budou moci být vystřeleny lukem (musí být na hotbaru na políčku napravo od luku a aplikují se při zásahu). Taky se pokusím nahodit death counter. Celková obtížnost zůstává (zatím) na NORMAL.

Takže lovu zdar!

Přidáno 28.6.2014Autor: Englor

 

3. Narozeniny serveru a nové vedení

mystiq.org

Dnes jsou tomu 3 roky co se pod komunitou Mystiq org objevil náš malý minecraft server. Takže už je možná na čase dát si  od Minecraftu trošku pauzu a dát možnost jiným, ať si vyzkouší vést naši malou komunitu. A tím někým neni nikdo jiný, než všemi milovaný Englor.

Přesně tak, Englor nyní bere do rukou válečnou sekeru a bude bojovat za lepší zítřky našeho serveru (to se skoro rýmuje). Počínaje dneškem má veškeré přístupy na server a do databáze, takže tady může dělat prakticky všechno, co se mu zamane a i přihlášky bude moct řešit on.

To zatím ale neznamená, že bych se se serverem úplně rozloučil, pravděpodobně se tady jednou za čas zastavím a podívám se, jak se hráči mají.

 

Takže užívejte minecraftu, nedrážděte Englora a ať se vám daří.

Asura23

Přidáno 5.4.2014Autor: Asura23

 

výpadek serveru

mystiq.org

Dnes večer kolem mezi 21-22h server přestal reagovat a musel být oživován. Omlouvám se případné potíže a doufám, že se nikomu nic neztratilo. Server nyní zase běží a jsou v provozu archievmenty.

Přidáno 26.3.2014Autor: Asura23

 

nábor na hlavního administrátora

mystiq.org

Dlouho se o tom mluvilo a už je to tady, můj čas na serveru jako hlavní správce končí a nastupuje nová éra. Během následujících dnů se bude vybírat kandidát na nového administrátora serveru. Jde prakticky o převzetí kompletní správy od souborů, přes databázi až k samotnému přijímání hráčů na server.mine

Nový administrátor bude mít volnou ruku s tím co bude chtít se serverem udělat, samozřejmě v rámci slušnosti vůči hráčům a vůči Mystiqovi jako majiteli serveru.

Zájemci o server prosím napište hromadný e-mail mě i mystiqovi, (asura@mystiq.org; mystiq@mystiq.org) s popisem svých zkušeností a s plánem co chcete se serverem udělat, nebo jestli ho chcete dále jen udržovat ve stavu v jakém je nyní. Čím více informací, tím lépe.

Konkrétně nás zajímá jestli plánujete:
- změnit současný systém přihlášek/whitelistu
- změny ve výhodách pro VIP hráče
- změnit zaměření serveru (PvP, Frakce, atd.)

Administrátor by měl být schopen ovládat:
- připojení na server přes SFTP
- pripojení do databáze přes SSH
- ovládání serveru přes Putty
- Linux server (optimálně)

Zájemci poté budou zpětně kontaktováni na emailu a domluvíme se s nimi ohledně nastavení přístupu na server.

Přidáno 16.3.2014Autor: Asura23

 

NOVý svět a verze 1.7.2

mystiq.org

Server ONLINE !

Takže zatím update serveru vypadá dobře, jediné co zatím nevyšlo je u několika expertů, co si do skladiště nedali cedulky s přezdívkou k truhlám. Takže tyto truhly jsou blokované a daní hráči si musí extra požádat o jejich odemčení/změny zámku na jejich postavy.

Většina nastavení by měla zůstat při starém, na dynmapě je vidět, že jsem znova zprovoznil portály na 4 různý světový strany,....  samotná mapa neni celá prolezlá, páč automatický generování se mi nepodařilo rozchodit, tak jsem aspoň přidal kompletní mapu biomů.

Pod spawnem je zase důl, do kterýho jsem přidal celkem dost surovin.

 

Co se týče náboru na nového hlavního administrátora,... během neděle se pokusím sesumírovat co všechno správa serveru obnáší a hodim informaci sem na web.

 

Přidáno 15.3.2013Autor: Asura23

 

NOVÁ ip serveru

mystiq.org

minecraftKonečně,.... po 3 týdnech se nám podařilo zprovoznit Minecraft na novém stroji. To znamená že je pro připojení třeba použít novou IP adresu. Konkrétně stačí když zaměníte u současné IP 's01' za 's06'.

Přesunuté by mělo být úplně vše, kromě dynmapy, tu nechám vygenerovat znova.

S přesunem jsem se pokusil udělat na serveru několik změn. Zkusil jsem omezit vliv Spigotu na spawnování monster, takže by se měli spawnovat častěji, zrušil jsem zapalování bleskem a zatim na zkoušku(přes vánoce) jsem vypnul Hardcore v McMMO,.... což znamená, že hráči již nebudou trpět tím, že ztrácí úrovně, když umřou a hlavně chci vyzkoušet jestli se nestane ta chyba, že hráči ztratí úplně všechny statistiky. Každopádně s příchodem nové verze se toto nastavení může zase změnit.

 

Přidáno 8.12.2013Autor: Asura23

 

SERVER NA VERZI 1.6.4

mystiq.org

Server úspěšně aktualizován na verzi 1.6.4

Hráči si musí aktulizovat svého Minecraft klienta na vyšší verzi 1.6.4 (Pozor! Ne na poslední verzi 1.7.2!) aby se mohli připojit na server. Nová verze přinesla slíbenou aktualizaci lokace Temple of Killjoy ][, kde bylo upraveno několik menších lokací, plus jedna větší přidána. Jsou tam stále 4 velké truhly, ale nyní 13 malých truhel. Všechny truhly mají nyní zajímavější loot, ale s nižší pravděpodobností.
Přidáno 4.11.2013Autor: Asura23

 

AKTUALIZACE SERVERU

mystiq.org

Aktualizace serveru na 1.6.4

Během následujícího týdne bych mohl server aktualizovat alespoň na verzi 1.6.4. Důvodem je hlavně to, že na současnou verzi 1.6.2 již nevychází nové revize pro server,.... a každá drobná oprava je vítána. Každopádně s touto aktualizací nepřipravuji žádné zásadní změny.... půjde pouze o novou revizi serveru kvůli stabilitě, ale aspoň se můžete těšit na slibovanou aktualizaci Temple of Killjoy ][.

Jak to bude s verzí 1.7+ ?

Již spousta hráčů se mě ptala kdy přejdeme na nejnovější verzi, bohužel na tuto otázku nemám odpověď protože současně není ani vývojářská verze serveru pro 1.7.2.... vývojáři Bukkitu mají problémy správně sprovoznit nové funkce pro multiplayer server, takže nezbývá než sledovat jejich stránky:
http://www.bukkit.org/

Pokud bych přece jen měl hádat, tak dle rychlosti vývoje předešlých verzí bych tipnul novou verzi až po novém roce.... uvidíme.

Přidáno 3.11.2013Autor: Asura23